« صفحهِ اصلى | قبلى: سیمای آزادی در ماهواره هات برد » | قبلى: آپگريد رسيور استار ست 190و220 » | قبلى: طپش 2 روي هات بيرد » | قبلى: لودر برخي از دستگاهها » | قبلى: آپگرید رسیورهای استار ست مدل 150 و200 » | قبلى: آپگريد رسیور های استرانگ » | قبلى: کد دهی به استرانگ 4610 اا ; 4800 اا و4620 » | قبلى: نصب امولیتیور سامسونگ » | قبلى: پارلمان هلند بودجه 15 میلیون یورویی را برای تا... » | قبلى: سرويس رايگان OpenSky » 

»

راههاي مقابله با پارازیت

آنتن خود را در محلي مناسب با فاصله اي مناسب از يك مانع بزرگ مثل ديوار - درخت يا يك ساختمان قرار دهید. در بعضي مواقع اين امواج از چندين دكل در جهت هاي مختلف انتشار مي يابند يعني ممكن است از بقل هم آنتن شما تحت تاثير اين امواج قرار گيرد براي اين منظور بهتر است آنتن درمحيطي محاط شود مثلا مابين كولرها يا قرار دادن آنتن در يك استخر يا حوض بدون مصرف .
کاري ديگري که براي دريافت امواج مناسب تصويري بايد انجام داد تقويت امواج ماهواره ای برخورد کننده به آنتن مي باشد اين امواج بستگی به فاصله فرستنده و يا ماهواره از آنتن، قوی و يا ضعيف به آنتنها بر خورد ميکنند و بستگي به نوع توان تقويتی آنتنها قابل دريافت هستند. آنتنهای ماهواره اي معمول در بازار در واقع گيرنده هاي ساده عمومی هستند که در همه کشورها استفاده ميشوند و با توجه به اينکه فرستنده های ماهواره ای مانعی سر راه خود ندارند، احتياجی به قدرت زياد حتی 1 kw هم نيست که بتوانند امواج خود را به زمين و يا آنتنهای بشقابی برسانند. برای تقويت امواج ماهواره ای رله و دکالهای تقويتی را در نقاطي که مساعت شهر و يا منطقه ای را بپوشاند نصب ميکنند و مجدادا امواج تقويت شده را بر روی آنتنها ويا ديشها ميفرستند، در ایران نقاطی که اين امکان وجود ندارد استفاده از ديشهای بزرگ اين مشکل را تا اندازه ای حل ميکند، ولی استفاده از بوستر که يک تقويت کننده شخصي است برای آنتنهای ماهواره ایLien In LNB Amplifier کمک زيادی به تقويت امواج ميکند.

Lien In LNB Amplifier در اندازه و شکلهای متفاوتي ولي معمولا با يک وردي و يک خروجي، توسط چندشرکت ساخته شده و از ابزارهای ساده و عمومي براي تقويت ال ان بي هاست. بااين تقويت کننده در مناطقی که پارازيت زياد قدرت نفوذ نداشته باشد راحت کانالهاي مورد علاقه اتان را ميتوانيد ببينيد. کار اصلی آن تقويت امواج ماهواره اي در مناطق کوري است که امواج ضغيف هستند و احتياج بهDich ديش بزرگ باشد. گروههای تفریحی تحقیقی و..... که به مناطق خارج از شهری، بیابانها و.... میروند و امکان نصب دیش بزرگ را بر روی وسیله نقلیه ندارند معمولا از چنین بوسترهایی استفاده می کنند. اگر دوستانتان از Lien - IN Amplifier استفاده ميکنند ، ميتوانيد در منطقه مورد نظرتان آن را امتحان و بعدا براي تهيه آن اقدام کنيد.

تقويت کننده تا 20 db دسيبل امواج را تقويت کرده و به Receiver رسيور منتقل ميکند.
توجه کنيد که فقط IN - Leine Amplifier و يا Lien - IN Amplifier را براي اين کار ميتوانيد استفاده کنيد.
اگر خروجي تیونر Receiver شما بيشتر از 18 ولت است، بايد تقويت کننده هم بيشتر از 18 ولت باشد
راه ديگر پيچيدن فويل آلومينيومي بدور LNB مي باشد مي توانيد دور LNB بپيچيد بصورتي كه جلوي LBN كه بسمت ديش است بسته نشود و لبهاي فويل را بسمت بيرون مانند پره درست نمائيد البته اينكار فقط ممكن است تعدادي كانال را بدون اختلال درست نمايد بجاي فويل مي توانيد از قوطي آلومينيومي نوشابه براي LNB هاي گرد استفاده كنيد دو طرف قوطي را پاره نمائيد مانند يك استوانه سمتي كه به داخل ديش مي باشد را بايستي مطابق شكل زير برش دهيد . باز ياد آور مي شوم تغيير مكان ديش بهترين و راحترين راه ممكن مي باشد خودتان را به دردسر نياندازيد .

يک تکه توري آلومينيم تهيه کنيد و يا قوطي کولا ، کمپوت تهيه کرده و دو سر آن را ببريد. آنتن خود را روی کانال مورد نظر پارازيت زده تنظيم کنيد، حالا فيلتری را که درست کرده ايد روي LNB ببنديد و حرکت دهيد، در ابتدا احتمالا فقط صدا داشته باشيد و يا فقط تصوير، در اين مسير، بمانيد و با حرکت دادن يواش فيلتر به صدا و تصوير مناسب ميرسيد. اگر سيم فيلتر را به زمين وصل کنيد امکان حذف پارزيت بيشتر ميشود.
توجه کنيد رابطهاي فلزي که کابل را به LNB وصل ميکنند را ايزوله کنيد و در صورت امکان از کابل دراز استفاده نکنيد.
دقت کنيد که قوطی و يا توری که تهيه کرده ايد را صافکاری نکنيد، لبه های تيز آن باعث ميشود که راحتتر پارازيتها را جذب کنند. لازم نيست دقيقا به اندازه قطر LNB باشد، کمي بزرگتر از آن هم ايرادی ندارد،
در تنظيمات اوليه قوطی و يا توری بايد متحرک باشد و بتوان آن را به عقب و جلو Lnb حرکت داد. سيمی که به قوطی و يا توری نسب ميشود، ميتواند يک کابل معمولی روکش دار باشد که به بدنه ديش و يا يک تکه فلزی با فاصله زياد ازLnb بسته ميشود، اين سيم امواج پارازيتی قوی را که به فیلتر برخورد مي کنند بايد به زمين و يا بدنه منتقل و دفن کند. دقت کنيد که در صورت امکان اين سيم را به ميله، شير آب ويا هر فلز ديگری که زير خاک و يا لای ديوار است ببنديد و سعی کنيد محل آنتن از اشيا رسانا فاصله داشته باشد و هرگز رنگ پاشيده شده روی ديش و بدنه آنتن را نکنيد و اگر جايي از آنتن را ميبينيد که رنگ آن پاک شده مجدادا رنگ کنيد و سعی کنيد در مرحله اول تنها قوطی و يا توری که تهيه کرده ايد رنگ نخورده باشد.محل مناسب برای قرار گرفتن آنتن، زمين، باغچه و حياط است، اگرناچار شديد جای ديگری را انتخاب کنيد، حتما دقت کنيد که محل آنتن از اشيا رسانا حداقل چند متر فاصله داشته باشد.
يک طرف قوطي را به اندازه 3 سانتي متر قيچی کنيد، بريده ها را راست کرده و فیلتر را بر رويLNB قرار دهيد به صورتي که قسمت پره دار به طرفDich ديش قرار گيرد، بقيه حالت درست مانند شکل اول است، تنها حرکت دادن پره ها کيفيت تصويری را بالا ميبرد. در اين روش پهنای باند دريافت سيگنالهای پارازيتی بازتر است و تنظيم آن احتمالا مشکلتر باشد.

» تعداد نظرات: 1

¦ <$blogcommentauthor$>

با سلام بنده از شما يك سئوال در مورد فرمول فاصله ال ان بي از ديش و فاصله خود ميله نسبت به يكديگر وميزان طول و يا بلندي خود ميله دارم اميد وارم به اين سئوال بنده جواب دهيد آدرس بنده = h_parchami2003@ yahoo.com است .
با تشكر فراوان

 

نظرى نداريد؟

<< صفحهِ اصلي وبلاگ